Forumai | Naujienų archyvas | Straipsnių archyvas | Struktūra |
Paieška      

Naudotojas: Anonimas | Naudotojų sistemoje: 31586 | Dabar naršo: 83 (0)
Prisijungimas
Vardas:
Slaptažodis:
 prisiminti

Dar neužsiregistravai?
registruokis »

Pamiršai slaptažodį
Naujienų kategorijos
 PHP naujienos (187)
 php.lt naujienos (38)
 Įvairios naujienos (89)
 Naujos programos (66)
 Darbas (73)
Naudingos nuorodos

Kaip naudotis
BBcode tinklapyje?
Draugai
Spausdink
php.lt naujienos

Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija

Paskelbė: shvln
Data: 2004-02-29

Praūžė, pradundėjo ir praskubėjo priešpaskutinę jau nusibodusios žiemos dieną pirmoji PHP konferencija Marijos žemėje, kai kam suteikusi žinių, kai kam tik sugaišto laiko, kai kam dar kažko, ko aš nežinau.

Ramaus šeštadienio dieną pirmas į prezentatorių gretas stojo Simonas aka molotov'as su nuostabiu pasakojimu apie sunkųjį MySQL ir jo subtilybes. Naujokai buvo patenkinti sužinoję daug įdomių ir ateityje praversiančių dalykų. Gaila gerb. pasakotojas turėjo pasakoti be projektoriaus, gal todėl ne taip gerai galėjo viską, ką buvo sumanęs.

Po trumpos rūkorių pertraukėles žaliųjų programuotojų mokyti ėmėsi MrTenente. Kantrusis pasakotojas neišsigando netikėtai pradėjusių šokinėti parse klaidų ir išmokė pasikurti localhost'ą namų kompiuteryje.

Enc nuostabiais klasių pavyzdžiais salę išmokė programuoti objektiškai orientuotai.

Konferencijai persiritus į antrąją pusę jau temstant į salės priekį įžengė Perl stovyklos vadovas Petras aka moxliukas, pranešęs apie naujoves iš PHP kūrėjų bendruomenės bei nudžiuginęs visus naujomis PHP galimybėmis greitai pasirodisiančioje penktojoje versijoje.

Kaip vėliau paaiškėjo paskutinis prezentuotojas tą vakar buvo Juozas, kartais atsiliepiantis kviečiamas pukomuko vardu. Pastarasis mėgino išmokyti nerašyti makaroninio PHP+HTML kodo, o viską dėlioti į stiklainiukus ant lentynos ir programuoti panaudojant šablonines sistemas. Pukomuko pasakojimas išsiskyrė labai šauniu planu bei skaidrėmis. Nors daugelis jau buvo pavargę nuo neeilinės dienos pasakojimų, tačiau pukomuko paveiksliukai bei pavyzdžiai neleido salei užsnūsti.

Deja, salėje galėjome šeimininkauti tik iki 19:00, todėl teko palikti geriausio Lietuvoje Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto 103 auditorijos patalpas ir patraukti į kitas vietas įdėmiau susipažinti, aptarti dienos įspūdžių, pasidalinti patirtimi.

Konferencija pasibaigė. Liko dar trys pranešimai, kurių taip ir nespėta išklausyti, todėl laukiame antrojo tokio renginio bei prezentacijų pratęsimo.

Jau aišku, kad kitoje konferencijoje reikėtų supaprastinti tą registracijos sitemą, į kurią niekas nekreipė didesnio dėmėsio, bei paruošti didelį lapą atvykusiems svečiams užregistruoti.


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
Lakunas
2004-02-29 22:15:13

aha, pvz mane dominantis dalykas buvo dalyviu amziaus vidurkis.


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
Xawiers
2004-03-01 06:59:26

Lakunas, renki statistika ?
ar siaip ziuri kokis prad. programerio amziaus vidurkis butu...


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
molotov
2004-03-01 09:30:53

Manau kad grieztesne registracija tikrai yra butina, taciau visgi del to, kad atvykusieji nebuvo surasyti, daug problemu nekilo. labai dekui visiems kad nesugriovet mif'o ir nepadaret betvarkes;)

Beje, atsiprasau visu tu, kurie paskaitos apie SQL metu tikejosi isgirsti siek tiek daugiau, arba siek tiek naudingesnes informacijos. :-)


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
wildscout
2004-03-01 10:01:37

Na neskaitant kelių nesklandumų, konfa gavosi tikrai šauni, sprendžiant iš žmogeliukų skaičiaus - kitai konfai tokia auditorija jau bus per maža :))

Džiaugiuosi kad apsilankiau, manau nusivylė tik tie kurie norėjo perdaug :)

respect visiem organizatoriam.


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
Xawiers
2004-03-01 13:24:23

geriau pasako pradedanciuju dauguma ar jiems tai buvo i nauda.


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
expert
2004-03-01 15:38:06

Tikrai statistika būtų įdomi. Būtent būtų įdomu sužinoti, kokia dalis buvo pradedančiųjų, į kuriuos lyg ir buvo orientuota ši konferencija. Iš to būtų galima spręsti, į ką orientuotis sekančioje konferencijoje.


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
mjs
2004-03-01 16:01:45

Šiaip konfa visai vykusi (kaip pirmam blynui) atsižvelgiant į tai, jog tikslas nukreipti pradedančiuosius reikiama linkme, kad išvengtų standartinių klaidų ir turėtų bent šiokias tokias bazines žinias kas tas ir su kuo tai valgoma.
Jei kažkas panašaus būtų organizuota prieš pora metų, asmeniškai man tikrai tai būtų padėję sutaupyti begales brangaus laiko, bet... kaip sakoma skoni sužinai tik paragaves... :)
Aišku liko dar daug kas nepasakyta, ka tikiuosi isgirsti per kitą konferenciją. Beje kada ji bus organaizinama? Kaip jau kažkas siūlė, būtų visai nieko, jei atsirastų savanorių papasakoti apie XML, kam, kaip ir ir t.t.
Šiaip malačiai esat! Ateityje gal pavyks pasijungti ir prie panašių renginių plėtojimo :)


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
YOzaz
2004-03-01 16:22:56

nu blynas biski pasvilo, bet tikrai nepridege ;) sekmes ir toliau organizuojant!


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
vinmarus
2004-03-01 22:24:25

Ką gi... pirmas blynas. Ir kaip pirmas - visai neblogas. Bet kai ruošite antrąją - pasistenkite. Aš tikrai pasiruošęs prisidėti.

Žinoma, sveikintinos ir taip įdėtos pastangos...

Vis gi, konferencija buvo pakankamai žemo lygio. Neįsižeiskite.

Faktiškai nebuvo pasiruošta pilnai (ir ne tik techniškai). Kai kurie "vedėjai" gerokai nebuvo susisteminę apie ką ir kaip kalbės... Netgi nebuvo pasiruošę ir kai kuriems klausimams...
Nesu naujokas ir turiu pastebėti, kad vis gi tai, kas buvo pateikta "naujokams" - kai kam gali būti per sudėtinga. Kad ir kokie mes bebūtume gražūs ir protingi - turime atsiminti, kad kadaise taip pat pradėjome nuo nulio...
Marškinėlių niekas negavo. Ne problema, bet geriau tokių nesklandumų vengti iš anksto...
Kas susiję su "Kinų smukle" - vietos tikrai ne visiems užteko... Vis gi reikėjo iš anksto rezervuoti vakarinės dalies vietą, o ne ekspromtu "bus nebus"...
Kiekvienas konferencijos dalyvis turėjo gauti tam tikrą popiergalį, kad dalyvavo tokioje konferencijoje...

O šiaip... patirtis yra geriausias mokytojas. Tad belieka tik tikėtis, jog sekanti konferencija bus tikrai kur kas rimtesnė.

Spec. pagyrimai pukomuko. Vienintelis sugebėjęs originaliai, su jumoro jausmu ir savotiško meno priemaišomis "pravesti" savąją dalį.


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
donis
2004-03-02 08:18:12

antraja konferencija planuojam vasaros gale kaune surengti. nzn kaip jus mastot, bet manau kad reikia daryti advanced diena ir newbie diena, nes kaip pastebejom i viena nelabai tilpo viskas :) taip kad siulykit menesi. ar vasaros vidury, ar gale, ar rudeniop?


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
mjs
2004-03-02 17:41:48

o kam taip toli nudelioti?


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
vinmarus
2004-03-02 17:48:18

kai planuosite konferencija klp - praneskite - su malonumu prisidesiu viskuo, ka galiu ir moku...


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
cOdH
2004-03-02 19:37:02

Jop reikia dabar Kaune daryt. Manau geriausia butu birzelio menesy, nes po to visi jau pradeda atostogauti, kai kas Lietuvoje kiti gal ir uz Lietuvos. Birzelio papaigoje visiems jau mokslai bus pasibaigia, nors gal kai kam ir ne... :( Nezinau kada baigiasi univere mokslai... Nors galima padaryt savaitgaly. Sestadieny ir sekmadieny. Del 2 dienu tikrai pritariu. Gera mintis


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
Lorencas
2004-03-02 19:56:23

Kas liecia antraja konferencija, tai ja surengti vasaros metu nelabai protinga. Mano manymu geriau ja surengti pavasari ar rudeni. Cia taip pat jau nuo pageidavimu.

Pagarba visiems oraganizatoriams ir dalyviams


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
cikas
2004-03-02 23:25:19

Na, realiai, tai univere studinantiems sesija bus birzeli daugumai, o vasara praktikos, atostogos, palanga, alus ir t.t.
O vat balandi, geguze manau butu kaip tik, na nebent nespetumet visko suruost, nors si karta is viso suorganizuota buvo tik sale ir projektorius...

Siaip COOL ideja daryti tokias konferencijas, bet kai kurie pasisakymai buvo skirti neaisku kam... Niu kaip pvz, molotov'as aiskino MySQL, bet tokio kaip aiskinimo nelabai ir pastebejau, supratau, kad reikia manualus skaityt. Zinau, molotov, kad tau sunki diena buva, bet zali nieko naujo nesuzinojo, nes nieko nesuprato, o patyrusiems jau ir taip buvo daug maz viskas aisq...

EnC pasisakymas aisq labiausiai patiko, nors irgi nemanau, kad "zalieji" butu suprate... [nors nedalaukiau pukomuko, turejau iseiti anksciau. ]

EnC - sekmes toliau organizuojant, bet pasistenk suORGANIZUOT nors ka nors, kad nebutu tik zmones ir sale...


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
donis
2004-03-03 17:36:24

o ko dar reikia be zmoniu ir sales? :) shape galwoju kad taip greit ar reikia daryt? jei isheis tada ant geguzes manau galima bus jau registruotis, jei ne tada wiskas iki rudens nusikels. sawo pageidavimus galit reikshti, ziesim ko zmones nori ish konferencijos :]


mano kukli nuomonė
pukomuko
2004-03-04 01:25:24

nepainiokit dviejų dalykų:
php programuotojų alaus gėrimo ir konferencijos.

alų gert galit organizuotis nors ir kiekvieną savaitę (gi taip ir būdavo prieš porą vasarų:), tačiau konferencijai reikia ruoštis ir kauptis.

jeigu planuoti geresnį blyną, nei šis, tai manau, kad reiktų žiūrėti į rudenį. nes balandis dar per anksti, o gegužė ir birželis mokslo žmonėms labai įtemptas metas.

organizuoti galima (ir reiktų) ne tik patalpas ir projektorių.


dėl prezentacijų
pukomuko
2004-03-04 01:36:01

patys pamatėm, kad prezentacijom reikia ruoštis.

aš pats beveik savaitę vakarais plušėjau,
bet atsistojęs prieš publiką supratau, kad nežinau ką pasakyti prie kai kurių skaidrių, kad nesugebu paaiškinti kas yra skaidrėje, o vietomis pamiršau, kad viskas bus paaiškinta sekančiose skaidrėse :)

kadangi profesionalių kalbėtojų pas mus nelabai yra, tai, manau, būtų galima 7-5 dienos prieš konfrerenciją surengti bent jau skaidrių peer-review (elektroninį), kad visi kalbėtojai pasidalintų patarimais. būna gi call for papers ir to periodo pabaiga. kartu paaiškėtų, ko galbūt nevertėtų leisti į eterį :)


dar truputis
pukomuko
2004-03-04 02:03:22

kelios greitos mintys:

gi http://talks.php.net/ yra tu prezentacijų, tai galima susitart ir paimt keletą išverst tinkančių ir normaliai pasiruošti.

iš tikrai žaliems, tai šįkart tik apie įdiegimą buvo liuks ir gal aš iš dalies pataikiau.

būtų labai liuks, kad kokios web firmos programuotojai papasakotų apie savo cms vidurius. jokiu būdų ne marketinginė prezentacija, o coders4coders.

na minčių yra. reikia tik entuziastų ir kantrybės :)


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
mk3
2004-03-04 19:25:01

o mazum butu galima gaut prezentacijas is konferencijos jei tai yra ymanoma


re: Pasibaigė pirmoji Lietuvos PHP konferencija
palete
2004-03-14 18:39:34

prisvilo, neprisvilo - nieko nera tobulo, esme pats faktas, PHP bendruomene gyva ir, manau, auganti. shaunuoliai hebra, respectnori dalyvauti puslapio vystyme? pareikšti savo nuomonę apie puslapį? prašome :] tik pirmiausia užsiregistuok. jei esi tai padaręs - tiesiog prisijunk per formą puslapio viršuje.

Easter spells out beauty, the rare beauty of new life | © php.lt komanda 2001-2015